مخفف

مرجع کلمات و اصطلاحات اختصاری

مخفف سجام

سامانه جامع اطلاعات مشتریان

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به منظور ارائه خدمات زیرساختی یکپارچه و فراگیر به فعالان بازار سرمایه به ویژه سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی و ایجاد درگاه واحد خدمات دهی به تمامی ارکان بازار، نهادهای مالی، ناشران و مخصوصا سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی، راه اندازی سامانه جامع اطلاعات مشتریان ( سجام ) اعلام می نماید.

این سامانه در اجرای قانون مبارزه با پولشویی ( مصوب 1386 ) و قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم ( مصوب 1394 ) راه اندازی شده است.

مطابق ضوابط حاکم، اخذ هرگونه خدمات پایه برای تمامی مشتریان حقیقی و حقوقی منوط به شناسایی و ثبت اطلاعات اشخاص مذکور می باشد. با راه اندازی این سامانه هر شخص، تنها با یک بار شناسایی و ثبت اطلاعات امکان برخورداری از کلیه خدمات بازار سرمایه را خواهد داشت.

بدیهی است محرمانگی اطلاعات اعلامی از سوی اشخاص، در چارچوب قوانین و مقررات حاکم، محفوظ خواهد بود.
سجام
ارسال نظر

نظرات کاربران

گوهر تاج عضدی در 24 اردیبهشت 1399 گفته:

با سلام . من در سیستم سجام ثبت نام کردم به کارگزاری مراجعه کردم متوجه شدم سریال شناسنامه ام را اشتباه درج کرده ام و سیستم اجازه اصلاح نمی دهد لطفا راهنماییم کنید . با تشکر

مهدی در 30 مرداد 1399 گفته:
وقتی وارد سامانه سجام میشوید قسمت ویرایش اطلاعت رو بزنید میشه ویراش کرد
محسن در 17 شهریور 1399 گفته:
سلام.سجام ثبت نام کردم مبلغ ۱۰ هزار تومان هم از حسابم کم شده اما هر دفعه ارور میده اطلاعات هویتی. اصلاح میکنم چک میکنم اطلاعات درسته ولی باز همون ارور میده. لطفآ راهنمایی کنید. با تشکر

ارسال نظر