مخفف

مرجع کلمات و اصطلاحات اختصاری

مخفف PWA

Progressive Web Application

برنامه های پیشرفته وب ( PWAs ) برنامه های کاربردی وب هستند که مانند صفحات وب یا وب سایت ها بارگذاری می شوند اما می توانند از قابلیت های کاربر مانند کار آفلاین ، فشار اطلاعیه ها و دسترسی به سخت افزار دستگاه به طور سنتی برای برنامه های بومی استفاده کنند. PWA ها انعطاف پذیری وب را با تجربه یک برنامه بومی ترکیب می کنند.

از سال 2005 فناوریهای توسعه وب توسط ابزار‌های سمت سرور ( PHP ، ASP. NET ) یا سمت کاربر ( آژاکس ) و طراحی وب سایت پاسخگو از صفحات وب استاتیک به صفحات وب پویا منتقل شده .

با وجود برنامه های مبتنی بر این فن آوری در دستگاه های مانند 2007 آیفونتلاش در برنامه های وب را با مقایسه با برنامه های بومی است. برنامه های بومی ارائه یک تجربه کاربری بهتر و بوت سریع تر در مقایسه با نیاز به بارگذاری در مرورگر در زمان اجرا. بسته بندی شده منابع و دسترسی مستقیم به سخت افزار مجاز برنامه های بومی برای انجام بسیار سریع تر به ارائه ویژگی های بیشتر. در اواسط سال 2010 ادامه پیشرفت در HTML5 با CSS3 و JS طور قابل توجهی بیشتر قادر و استاندارد-سازگار با مرورگرهای وبهمراه با پردازنده های قدرتمند مانند اپل A10 و Snapdragon 820 ساخته شده ترکیبی-نرم افزار یک جایگزین مناسب است.
PWA
ارسال نظر

ارسال نظر