مخفف

مرجع کلمات و اصطلاحات اختصاری

مخفف AUT

Amirkabir University of Technology

دانشگاه صنعتی امیرکبیر یا پلی‌تکنیک تهران، اولین دانشگاه صنعتی کشور و یکی از باسابقه‌ترین مؤسسات آموزش عالی ایران در زمینه فنی و مهندسی است. این دانشگاه که بعدها لقب مادر دانشگاههای صنعتی ایران را نیز از آن خود ساخت، در آبان ۱۳۳۵ معادل ۱۹۵۸ میلادی، توسط مهندس حبیب نفیسی و به دستور محمدرضا شاه پهلوی تاسیس شد.

اولین دوره دانشجویان این دانشگاه در سال ۱۳۳۶ از طریق آزمون داخلی پذیرفته شدند و از سال ۱۳۳۷ فعالیت آموزشی پلی تکنیک تهران، به طور رسمی با پنج رشته مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی مکانیک، مهندسی نساجی، مهندسی شیمی و مهندسی راه و ساختمان آغاز شد.

پس از سال ۱۳۵۷ خورشیدی، این مجتمع آموزشی به "دانشگاه صنعتی امیرکبیر" تغییر نام داد و با گسترش و الحاق دو پردیس بندرعباس و ماهشهر به آن، هم‌اکنون حدود ۸۴۰۰ دانشجو در مقاطع مختلف در این دانشگاه به تحصیل مشغولند. این دانشگاه از حیث نسبت اعضای هیئت علمی به دانشجو و نیز در زمینه ارتباط با صنعت در رده اول کشور قرار دارد.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر که به عنوان پیشتاز در توسعه پایدار در بین دانشگاه های ایران شناخته می شود دفتر توسعه پایدار دانشگاه صنعتی امیرکبیر را در تیر سال 1390 تاسیس نمود. هدف از تشکيل اين دفتر نظام دهي و حمايت فعاليتهاي کليه استادان، کارکنان، دانشجويان و دانشکده هاي مختلف دانشگاه در جهت رسيدن به اهداف توسعه پايدار می باشد.
AUT
ارسال نظر

ارسال نظر

عکس خوانده نمی شود