مخفف

مرجع کلمات و اصطلاحات اختصاری

مخفف AGC

Auto Gain Contro

( ای جی سی ) یک فناوری کنترل کننده نور در دوربین های مداربسته به حساب می‌آید که امروزه در بیشتر دوربین های مداربسته وجود دارد.
فناوری AGC در ابتدا به عنوان یک آپشن در دوربین های مداربسته مورد استفاده قرار می گرفت که به مرور زمان در اکثر دوربین های مداربسته تولید شده توسط برند های مطرح دنیا مانند داهوا و هایک ویژن قرار داده شد و امروز یک مکانیزم ابتدایی برای همه دوربین های مداربسته به حساب می‌آید.
عملکرد مکانیزم AGC :
اگر بخواهیم نحوه عملکرد مکانیکی دوربین مدار بسته را مورد بررسی قرار دهیم می توان چنین گفت که در تمام دوربین های مداربسته در شرایط کاهش نور محیط ، دیافراگم دوربین بازتر می شود و در نتیجه میزان نور دریافتی چیپ تصویر دوربین مدار بسته افزایش می یابد. این عملکرد منجر به بهبود کیفیت تصاویر ضبط شده توسط دوربین مداربسته در شرایط نوری ضعیف است. با این حال باز هم در محیط هایی که نور به شدت اندک است نیاز به مکانیزم های تقویتی در جهت بهبود کیفیت تصاویر خواهد بود.
مکانیزم AGC در اصل یک مکانیزم الکترونیکی برای تقویت و تنظیم نور محیط است.
در مکانیزم AGC زمانی که نور محیط کاهش میابد، این فناوری با استفاده از تقویت الکترونیکی سیگنال های تصویر را تقویت می کند و در نهایت تصویر پر نور تر نمایش داده می شود. البته باید به این نکته توجه داشته باشیم که این تقویت نور تصویر یک عیب بزرگ هم دارد که در نهایت منجر به ایجاد نویز های الکترونیکی به صورت ایجاد دانه های ریز و رنگی در تصویر می شود.
AGC
ارسال نظر

ارسال نظر

عکس خوانده نمی شود