مخفف

مرجع کلمات و اصطلاحات اختصاری

مخفف BCC

Blind Carbon Copy

رونوشت کاربنی ناپیدا که Bcc سرواژهٔ عبارت انگلیسی آن است و بطور مخفف از آن استفاده می‌شود. Bcc یک روش برای ارسال رایانامه به افراد دیگر است به طوری که نام افرادی که در Bcc می‌نویسیم از دید سایر افراد پنهان می‌ماند.

به‌طور کلی برای ارسال رایانامه در سه قسمت می‌توانید آدرس رایانامه‌های افراد دریافت کننده را وارد کنید:

۱) در قسمت "To" که گیرنده اصلی نامه است.

۲) در قسمت "CC" کسی است که می‌خواهید علاوه برگیرنده اصلی رایانامه شما را دریافت کند (یک رونوشت نامه).

۳) در قسمت "BCC" شخصی است که بدون اطلاع دیگر دریافت کنندگان (to ,cc) رایانامه شما را دریافت می‌کند (یعنی کسانی که در to و cc هستند ایمیل فردی که در bcc نوشته شده را نمی‌بینند).

با استفاده از BCC، امکان مخفی نگه داشتن آدرس دریافت کنندگان یک رایانامه، فراهم می‌گردد. بر خلاف آدرس‌هایی که در فیلد To و یا CC درج و امکان مشاهده آنان توسط سایر دریافت کنندگان وجود دارد، امکان مشاهده آدرس‌های درج شده در فیلد BCC توسط سایر دریافت کنندگان وجود نخواهد داشت (ارسال نسخه‌ای از نامه به شخص سوم بدون این که به دریافت‌کننده اولیه نامه اطلاعی داده شده باشد)
BCC
ارسال نظر

نظرات کاربران

Zahra در 28 فروردین 1399 گفته:

ببخشيد من مفهوم cc و Bcc رو متوجه نشدم

محمدرضا در 28 فروردین 1399 گفته:
مثلا فرض کنید شما می خواهید به ۴ نفر یک ایمیل را ارسال کنید. اگر شما افراد A و B را در کادر CC (یا To) و افراد C و D را در کادر BCC قرار دهید، گیرنده ی A ایمیل گیرنده ی B و گیرنده ی B ایمیل گیرنده ی A را خواهد دید. اما گیرنده ی C گیرنده های A و B را خواهد

ارسال نظر

عکس خوانده نمی شود