لطفاً چند لحظه منتظر بمانید..!
امروز، دوشنبه، 20 آذر 1396 - 16:57

جستجوی عبارت

نمی‌دانید؟ بپرسید!

اگر با جستجوی سایت موفق نشدید عبارت مورد نظر را پیدا کنید، عبارت مخفف و تلفن همراه‌تان را در فرم زیر وارد کنید تا کمتر از 24 ساعت معنای عبارت برای شما پیامک شود.

علامت اختصاری، حروف اختصاری، کوته‌نگاشت، سرنام یا سرواژه در واقع کوتاه شدهٔ یک عبارت می‌باشد که به آن مخفف می گویند و معمولاً آن را از حروف اول یک کلمه یا عبارت می‌سازند.
مخفف دات کام اولین و جامع ترین پایگاه فرهنگ لغت از کلمات اختصاری در زمینه کامپیوتر، تکنولوژی، سازمانی، پزشکی و... است.
بانک اطلاعاتی این سایت، شامل بیش از ۳,۵۰۰ عبارت مخفف با توضیحات فارسی می باشد. همچنین در بخش جستجوی پیشرفته این سایت، بیش از ۱,۰۰۰,۰۰۰ کلمات اختصاری برای جستجو وجود دارد.

نرم افزار مخفف را در سیستم عامل هایداشته باشید.

مخفف مپنا

مدیریت پروژه‌های نیروگاهی ایران

مپنا یا مدیریت پروژه‌های نیروگاهی ایران، نام یک شرکت صنعتی ایرانی است که در حوزه صنایع نیروگاهی برق، نفت و گاز و حمل و نقل ریلی مشغول به فعالیت است.

این شرکت به صورت سهامی عام اداره می‌شود و سهام آن در بازار بورس و اوراق بهادار تهران داد و ستد می‌شود.

این شرکت از جمله شرکت‌های معظمی است که در کارنامه فعالیت خود در حوزه پیمانکاری فراتر از ۸۵درصد از ظرفیت نصب شده شبکه برق کشور با بیش از ۳۳۰۰۰ مگاوات و به ارزش قراردادی بالغ بر ۱۴میلیارد دلار را مهندسی، تامین تجهیزات، احداث یا سرمایه گذاری و اجرا کرده یا اجرای آنها را در دست انجام دارد.

شرکت مپنا، علاوه بر اجرای پروژه‌های مختلف در داخل ایران، در کشورهای حوزه خاورمیانه و شمال آفریقا نیز حضور دارد.

مپنا، اخیراً وارد فعالیت در زمینه پروژه‌های نفت و گاز نیز شده‌است. پروژه تبدیل گاز به برق در محل میدان گازی فروز B در خلیج فارس از جمله این فعالیت‌ها به شمار می‌رود.
جدید ربات مخفف!! با ارسال کلمه مخفف به ID تلگرام mokhafaf_bot همان لحظه عبارت کامل آن را دریافت کنید !