لطفاً چند لحظه منتظر بمانید..!
امروز، شنبه، 4 آذر 1396 - 00:21

جستجوی عبارت

نمی‌دانید؟ بپرسید!

اگر با جستجوی سایت موفق نشدید عبارت مورد نظر را پیدا کنید، عبارت مخفف و تلفن همراه‌تان را در فرم زیر وارد کنید تا کمتر از 24 ساعت معنای عبارت برای شما پیامک شود.

علامت اختصاری، حروف اختصاری، کوته‌نگاشت، سرنام یا سرواژه در واقع کوتاه شدهٔ یک عبارت می‌باشد که به آن مخفف می گویند و معمولاً آن را از حروف اول یک کلمه یا عبارت می‌سازند.
مخفف دات کام اولین و جامع ترین پایگاه فرهنگ لغت از کلمات اختصاری در زمینه کامپیوتر، تکنولوژی، سازمانی، پزشکی و... است.
بانک اطلاعاتی این سایت، شامل بیش از ۳,۵۰۰ عبارت مخفف با توضیحات فارسی می باشد. همچنین در بخش جستجوی پیشرفته این سایت، بیش از ۱,۰۰۰,۰۰۰ کلمات اختصاری برای جستجو وجود دارد.

نرم افزار مخفف را در سیستم عامل هایداشته باشید.

مخفف FHS

Filesystem Hierarchy Standard

استانداردِ سلسله‌مراتبِ سیستمِ فایل (FHS)، ساختار و محتوای دیرکتوری در سیستم‌عامل‌های شبه‌یونیکسی را معین می‌کند. این استاندارد توسط بنیاد لینوکس پشتیبانی می‌شود. آخرین نسخه این استاندارد نسخه ۳٫۰ می‌باشد که در تاریخ سه ژوئن ۲۰۱۵ عرضه شد. در حال حاضر این استاندارد فقط در سیستم‌عامل لینوکس استفاده می‌شود.

در استانداردِ سلسله‌مراتبِ سیستمِ فایل(FHS)، تمامی فایل‌ها و دیرکتوری‌ها در زیر دیرکتوریِ ریشه (root directory) / حضور دارند (حتی اگر آن دیرکتوری و فایل‌ها روی دستگاه‌های فیزیکی و مجازی دیگری (نسبت به دیرکتوری ریشه) ذخیره شده باشند). بعضی از این دیرکتوری‌ها فقط روی یک سیستم مشخص وجود دارند، درصورتی که زیرسیستم‌های مشخصی، مانند سامانهٔ پنجرهٔ اکس نصب شده باشد.

بیشتر این دیرکتوری‌ها در تمامی سیستم‌های عامل یونیکسی وجود دارند و به طور کلی کاربرد و کارکرد آن‌ها در سیستم‌های مختلف شبیه به هم است. با این حال توضیحاتی که در مورد کارکرد دیرکتوری‌ها در ذیل خواهد آمد مشخصاً برای FHS استفاده می‌شود و برای سکوهای رایانش دیگر به غیر از لینوکس معتبر نیستند.
FHS
جدید ربات مخفف!! با ارسال کلمه مخفف به ID تلگرام mokhafaf_bot همان لحظه عبارت کامل آن را دریافت کنید !