مخفف

مرجع کلمات و اصطلاحات اختصاری

مخفف SFI

Sustainable Forestry Initiative

پیش گامان در حفاظت و نگهداری در سیستم جنگل داری که با نام اختصاری اس‌اف‌آی نیز شناخته می‌شود، یک «استاندارد اعطای جواز جنگل» و یک سازمان غیرانتفاعی است. پیشگامان در حفاظت و نگهداری در سیستم جنگل دارای تنها دارنده بزرگترین استاندارد اعطای جواز جنگل در جهان در منطقه است. در سال ۲۰۰۵، برنامهٔ ثبت اعطای جواز جنگل روی کارآمد بطوری‌که خودش به عنوان بزرگترین اعطای جوازهای جنگل سیستم دنیا مطابق با استاندارد SFI شناخته شده‌است.

استاندارد SFI مقادیر کلیدی را پوشش می‌دهد مانند، تنوع زیستی حفاظت از گونه‌های در معرض خطر وزیستگاه حیات وحش، سطوح برداشت پایدار، حفاظت از کیفیت آب، بازسازی و سریع. SFI جدید استانداردو ۲۰۱۰–۲۰۱۴, از طریق یک روند بازبینی، طی یک فرایند اجرایی باز توسعه یافته‌است و اثرات خود را در ۱ ژانویه ۲۰۱۰ بر جا گذاشته است. همه SFIها دارای گواهی نامه‌های مستقل، نیاز به ممیزهای ثالث و اجرا شده توسط نهادهای گواهی معتبر بین‌المللی می‌باشند.

این برنامه تنها جواز ثبت زمین‌های در ایالات متحده و کانادا را به همراه دارد. شرکت کنندگان در این برنامه باید مطابق با تمامی قوانین حقوقی پیش روند. برای بررسی منابع خارج از آمریکای شمالی بدون تأثیرات حقوقی، شرکت کنندگان باید از قوانین غیرقانونی یا سایر منابع بحث‌برانگیز دوری گزینند. این برنامه SFI فعالیت‌های اجرایی توسط کارشناسان بین‌المللی برای پیدا کردن راه‌هایی برای رسیدگی به این مشکل از قطع غیرقانونی درختان تحت پشتیبانی خود قرار داده است و خود به عنوان یک عضو بین‌المللی، چند سهامدار چندگانه ائتلاف رعایت قانون جنگل شناخته شده‌است.

SFI بیش از ۲۴۰ میلیون جریب (۱۰۰ میلیون هکتار) را مطابق با استاندارد خود در ایالات متحده و کانادا مورد تأیید ساخته است. در پایان ماه اکتبر، ۲۰۱۰،SFI دارای ۹۵۹از زنجیره گواهی نامه‌های بازداشت در ۲٬۳۳۹ مکان بوده‌است. بر اساس گزارش سازمان ملل متحد SFI, دارای سریع‌ترین رشد سازمانی در زنجیره گواهی نامه‌های بازداشت در سال ۲۰۰۸بوده‌است.

در این بین هیئت مدیره در جهت کنترل و اداره برنامه SFI پیش رفته‌است، بطوری‌که با دارا بودن سه بخش توانسته است بخش‌های اقتصادی، زیست‌محیطی و اجتماعی به شکل مساوی را مورد تشخیص قرار دهد. این مدیران شامل نمایندگانی از زیست‌محیطی، حفاظت، گروه‌های حرفه‌ای و آکادمیک، خانواده loggers حرفه‌ای مستقل، جنگل، مقامات دولتی، صاحبان کار و صنعت محصولات جنگل می‌باشند.

پیش گامان در حفاظت و نگهداری در سیستم جنگل داری گواهی شرکت‌هایی مانند صنایع سیرالئون اقیانوس آرام و شرکت منابع الماس سبز را از آن خود ساخته است. هر دوی این شرکت‌ها عمل پاک بری تحت نام سال مدیریت زوج و چندین تن دیگر می‌شد.
SFI
ارسال نظر

ارسال نظر