مخفف

مرجع کلمات و اصطلاحات اختصاری

مخفف WTA

Women's Tennis Association

WTA نام سازمانی است که در سال 1973 برای تامین سود و خواسته‌های بازیکنان زن حرفه‌ای تنیس به دست بیلی جین کینگ که خود جزء یکی از بازیکنان حرفه ای تنیس بود تاسیس شد. مقر اصلی این سازمان در شهر سن پترزبورگ در ایالت فلوریدا می باشد و دفتر آن در اروپا در شهر لندن و در آسیا ، اقیانوسیه در بیجینگ چین می باشد. این سازمان مسئول برگزاری مهمترین تورنمنتهای حرفه ای زنان می باشد. مسابقاتی که زیر نظر WTA برگزار می شود به 4 دسته تقسیم می شود:

1. مسابقات گرند اسلم ( 4 مسابقه )

2. مسابقه WTA Tour Championships که با حضور 8 نفر برتر رده بندی انفرادی و دونفره برگزار می شود. که از سال 2011 تا 2013 این مسابقات در استانبول ترکیه برگزار می شود.

3. مسابقاتی تحت عنوان Premier Tournaments که از نظر ارزش مالی به 3 دسته تقسیم می شود : A. مسابقاتی که شامل 4 مسابقه ترکیبی بین مردان و زنان است و مجموع ارزش مالی آن تا 5/4 میلیون دلاراست. ایندیان ولز ، مادرید ، بیجینگ و کی بیسکن از جمله این مسابقات هستند. B . 5 مسابقه با ارزش مالی 2 میلیون دلار . شامل: دبی ، رم ، سینسیناتی ، مونترال/تورنتو و توکیو. C. 10 مسابقه با ارزش مالی 600 هزار دلار تا 1 میلیون دلار

4. مسابقاتی تحت عنوان International Tournaments که شامل 31 تورنمنت در سال می باشد و ارزش مالی آن از 220 هزار دلار تا 600 هزار دلار می باشد. تقویم مسابقات WTA با مسابقات بریزبن در استراایا آغاز و با مسابقات بالی در اندونزی به پایان می رسد.
WTA
ارسال نظر

ارسال نظر