مخفف

مرجع کلمات و اصطلاحات اختصاری

مخفف BETH

Beacon ETH

توکن BETH نسخه توکنیزه‌شده از اتریوم سپرده‌گذاری شده در صرافی Binance است. این توکن روشی ساده برای شرکت در فرآیند سپرده‌گذاری اتر در بیکن چین (Beacon Chain) اتریوم ۲.۰ است. شما می‌توانید با نگهداری توکن بث از سپرده‌گذاری در اتریوم ۲.۰ کسب سود کنید. همچنین می‌توانید این توکن را به‌روش‌های دیگری در پلتفرم بایننس و بایننس اسمارت چین استفاده کنید.

بیکن چین اتریوم که در دسامبر سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی شد، قدم اول از مجموعه به‌روزرسانی‌هایی است که قرار است تحت عنوان اتریوم ۲.۰ عرضه شود و مقیاس‌پذیری اتریوم را بهبود بخشد. به‌عنوان بخشی از برنامه‌های فاز صفر این به‌روزرسانی، کاربران می‌توانند اتریوم خود را در نسخه جدید سپرده‌گذاری یا به‌اصطلاح استیک کنند. توکن بث به شما این امکان را می‌دهد تا بدون اینکه در برداشت اتریوم خود محدودیتی داشته باشید، بتوانید در فرایند استیکینگ اتریوم شرکت کنید.

هر توکن BETH با یک اتریوم سپرده‌گذاری شده در بایننس برابری می‌کند. در واقع توکن بث نسخه توکنیزه‌شده اتریوم‌های استیک شده است . درست است که اتریوم فعلاً از مکانیزم اجماع اثبات کار پراف ورک بهره می‌برد اما قرار است به‌عنوان بخش مهمی از پروژه اتریوم ۲.۰، این مکانیزم اجماع به اثبات سهام (Proof of Stake) تغییر یابد.
به دلیل پیچیدگی‌های خاص این به‌روزرسانی، قرار است تا اتریوم ۲.۰ در چندین مرحله پیاده‌سازی شود. اولین قدم راه‌اندازی بیکن چین بود. قرار است پس از اجرای کامل شاردینگ‌ها،بیکن چین به‌عنوان هسته اصلی اتریوم ۲.۰ عمل کند.

جالب است بدانید که بیکن چین در دسامبر سال پیش (آذر ۱۳۹۹) راه‌اندازی شد و تا ماه مارس ۲۰۲۱ (اسفند ۱۳۹۹)، بیش از ۳.۵ میلیون اتر در آن سپرده‌گذاری شده است.اما قرارداد سپرده‌گذاری بیکن چین یک‌طرفه کار می‌کند. این بدان معنی است که کاربران تنها می‌توانند اتریوم خود را به این قرارداد واریز کنند و تا راه‌اندازی کامل نسخه دوم اتریوم که ممکن است سال‌ها طول بکشد، نمی‌توانند دارایی خود را برداشت کنند. علاوه بر این، حداقل میزان اتریوم لازم برای استیک کردن ۳۲ واحد است؛ بنابراین افراد عادی با تعداد اتریوم کمتر نخواهند توانست در این فرآیند شرکت کنند.
BETH
ارسال نظر

ارسال نظر