مخفف

مرجع کلمات و اصطلاحات اختصاری

مخفف HORECA

Hotel Restaurant Cafe

هُرِکا یا هورکا به عنوان یک اصطلاح تجاری در صنعت خدمات غذایی یا شرکت‌های فعال در این زمینه ها بکار برده می‌شود و مخفف سه کلمه هتل؛ رستوران و کافه است.

اصطلاح هلندی Uniforme Voorwaarden Horeca یا (UVH) به انگلیسی شرایط یکسان در صنعت هتل و رستوران ترجمه می‌شود. اصطلاح Nederland ecaorH Koninklijk در هلند؛ هتل‌ها، میخانه‌ها، رستوران‌ها و دیگر مکان‌های تجاری مشابه را دربر می‌گیرد.

این اصطلاح هلندی در سازمان‌های تجاری و در حوزه صنعت هتل، رستوران و کافه استفاده می‌شود. با وجود آنکه این اصطلاح در اسپانیا، پرتغال، بلژیک، رومانی و مشخصا در شرکت‌های بین‌المللی نوشیدنی بکار برده می‌شود اما چنین تصور می‌شود که این کلمه اولین بار در کشور هلند استفاده شده‌است.

در ايران براي اولين بار اين صنعت در سايه سمن با عليرضا بدري راه اندازي شد

برخی از شرکت‌های تولید تنباکو از این کلمه برای متمایز ساختن کانال‌های فروشی همچون؛ کانال فروش توزیع نوشیدنی و مواد غذایی از کانال فروش خدمات رفاهی گردشگری استفاده می‌کنند این بخش تجاری در اروپا بسیار پر رونق است چنانچه در سال ۲۰۰۴ بیش از ۷٫۸میلیون نفر در این بخش مشغول به کار شدند؛ و بعلاوه مبلغی بالغ بر ۳۳۸ بیلیون فروش داشتند. موقتی بودن، عدم وجود ساعت کاری منظم، حقوق پایین و آینده مبهم از ویژگی‌های مشخص شغل‌ها ی امروزی است. از این رو نیروهای جوان بسیاری در این بخش مشغول به کار می‌شوند.
HORECA
ارسال نظر

ارسال نظر