مخفف

مرجع کلمات و اصطلاحات اختصاری

مخفف CWO

Chief Web Officer

مدیر ارشد وب بالاترین مدیر اجرایی در سطح یک سازمان می‌باشد که مدیریت تمامی سایت‌های اینترنتی و اینترانتی سازمان را به عهده دارد. این مدیر مستقیماً به مدیر عامل گزارش می دهد و باید به موارد زیر تسلط بالا داشته باشد:
+ برنامه‌نویسی Front-End
+ برنامه‌نویسی PHP
+ SQL

مدیر ارشد وب باید دید بسیار وسیعی به کامپیوترها، سیستم‌ها و برنامه‌نویسی داشته باشد، همچنین داشتن دانش نسبی به چندین زبان برنامه نویسی، گرافیک کامپیوتری، طراحی و برنامه‌نویسی خلاقانه از دیگر خصوصیات او می‌باشد. این رده سازمانی همچنین فراتر از یک وبمستر یا حتی توسعه دهنده وب می‌باشد و حضور این مدیر به صورت فیزیکی در سازمان بسیار مهم می‌باشد. این عنوان شغلی همچنین به عنوان یک هدف معتبر توسط توسعه دهندگان وب، دنبال می‌شود.

خیلی از کمپانی‌ها مدیر ارشد وب را در اختیار ندارند، زیرا این رده شغلی نیاز به دانش انفرادی موارد بسیاری می‌باشد که بالاتر ذکر شد، به جای آن کمپانی‌ها ممکن است رده‌های دیگر شغلی مثل برنامه‌نویس Front-End ، برنامه‌نویس Back-End ، برنامه‌نویس سرور، وبمستر، طراح وب و گرافیست را جداگانه در اختیار داشته باشد. به‌طور معمول یک مدیر ارشد وب به تمامی عناوینی که ذکر شد تسلط دارد و عهده‌دار مسئولیت‌های بسیار می‌باشد.
CWO
ارسال نظر

ارسال نظر