لطفاً چند لحظه منتظر بمانید..!
امروز، دوشنبه، 20 آذر 1396 - 16:44

جستجوی عبارت

نمی‌دانید؟ بپرسید!

اگر با جستجوی سایت موفق نشدید عبارت مورد نظر را پیدا کنید، عبارت مخفف و تلفن همراه‌تان را در فرم زیر وارد کنید تا کمتر از 24 ساعت معنای عبارت برای شما پیامک شود.

علامت اختصاری، حروف اختصاری، کوته‌نگاشت، سرنام یا سرواژه در واقع کوتاه شدهٔ یک عبارت می‌باشد که به آن مخفف می گویند و معمولاً آن را از حروف اول یک کلمه یا عبارت می‌سازند.
مخفف دات کام اولین و جامع ترین پایگاه فرهنگ لغت از کلمات اختصاری در زمینه کامپیوتر، تکنولوژی، سازمانی، پزشکی و... است.
بانک اطلاعاتی این سایت، شامل بیش از ۳,۵۰۰ عبارت مخفف با توضیحات فارسی می باشد. همچنین در بخش جستجوی پیشرفته این سایت، بیش از ۱,۰۰۰,۰۰۰ کلمات اختصاری برای جستجو وجود دارد.

نرم افزار مخفف را در سیستم عامل هایداشته باشید.

مخفف RAS

Reticular Activating System

شبکه ای کوچک از یاخته ها به طول حدود ده سانتی متر ، که از ریشه مغز پرتو می افکند ، " دستگاه فعال کنند مشبک " نام دارد . این شبکه تقریباً به شکل و اندازه یک چهارم سیب است. با وجود پیچیدگی ساختمان این شبکه ، طرز کار آن ساده است : شبکه تعیین میکند که شما به چه اموری توجه داشته باشید و از چه کارهایی صرف نظر کنید . شاید بتوان آن را به نوعی غربال اندیشه یا غربال ذهنی تشبیه نمود . چنانچه می دانید اطلاعات و داده های بیرونی ما بسیار زیاد است و اگر مغز بخواهد در هر لحظه به همه آنها بیندیشد ، دیوانه می شویم ! ما پیوسته به وسیله محرکهای بیرونی درحال بمباران اطلاعاتی هستیم در حالی که شعور آگاه ما تنها می تواند به عوامل محدودی توجه کند . به همین سبب آنها را مورد بررسی قرار می دهد و آنهایی را انتخاب می کند که از نظر وی دارای اهمیت باشد و به اصطلاح ، داده ها را پردازش می کند و از این رو ، ما تنها بخشی از واقعیتهای پیرامون خود را در می یابیم .
RAS
جدید ربات مخفف!! با ارسال کلمه مخفف به ID تلگرام mokhafaf_bot همان لحظه عبارت کامل آن را دریافت کنید !